Akupunktur Fiyatları

Akupunktur fiyatları, seans başına değişmektedir!..

Akupunktur tedavisinde insanların en çok merak ettikleri konu akupukturun faydaları kadar akupunktur fiyatları olarak karşımıza çıkmaktadır.  Fiyatlandırma sürecine bakıldığında ücretler seans başına oldu ortaya çıkmaktadır. Seans başına fiyatlandırmalar değişmekle birlikte uygulamanın nerede yapıldığına göre de değişkenlikler göstermektedir.

Akupunktur fiyatları bir çok farklı sağlık kuruluşuna göre farklılıklar gösterse de bu tedaviyi sunan çok sayıda sağlık kuruluşu ve uzman olması nedeni ile genel de fiyatlar da çok fazla farklılık göstermemektedir. Akupunktur fiyatlarına 2017 yılı merkezli bakıldığında seans ücretlerinin minimum 50-100 TL arasında değiştiği gözlemlenmekle birlikte seans başına daha üst rakamlara da çıkmaktadır.

Türkiye’de akupunktur tedavisi uygulayabilmek için öncelikle Tıp veya Diş Hekimliği Fakültesi mezunu “hekim” olmak şart olmakla birlikte Sağlık Bakanlığı buna da bir kural ve uygulama getirdi.

Bu kural ve uygulamaya göre Sağlık Bakanlığı tarafından verilmiş olan ‘’Uygulama ve Yetki Belgesi ve Sertifikası’’ bulunan hekimler ancak bu akupunktur tedavisi  yapabilmektedirler.

Akupunktur tedavisinde yaşa, cinsiyete ve kişiye göre tedavilerin karşılık bulması değişkenlik göstermektedir. Bunun en temel nedeni her organizmanın birbirinden farklı bir yapıya sahip olması gelmektedir. Bununla bilikte uzmanlara göre; hastalığın kişide kronikleşmesi geçen süre ile alakalı olduğu için, hastanın yaşının küçük olması ve erken teşhis bu konuda avantaj sağlamaktadır.